
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 7 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 420
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20381
Ext.Price$0.20381
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20381 | $0.20381 |
| 10 | $0.18060 | $1.80600 |
| 50 | $0.16003 | $8.00150 |
| 100 | $0.14347 | $14.34700 |
| 500 | $0.12863 | $64.31500 |
| 1000 | $0.11532 | $115.32000 |
| 3000 | $0.10339 | $310.17000 |
